Światowy Dzień Oszczędzania z Bankiem Spółdzielczym w Łosicach

Światowy Dzień Oszczędzania z Bankiem Spółdzielczym w Łosicach

Święto obchodzone corocznie 31 października powstało z inicjatywy przedstawicieli banków europejskich podczas Pierwszej Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych w Mediolanie w 1924 roku w celu promowanie idei oszczędzania poprzez edukację.

W tym dniu w Banku Spółdzielczym w Łosicach gościliśmy uczniów klas I i II Zespołu Szkół nr 3 w Łosicach – Technikum Ekonomicznego.

Delegację szkoły przywitał Prezes Zarządu Banku Romuald Piotruk, przybliżając młodzieży zagadnienia związane z bankowością spółdzielczą oraz historią i strukturą organizacyjną naszego Banku. W dalszej części spotkanie prowadziła Wiceprezes Zarządu Urszula Wasiluk oraz pracownik obsługi klienta Marcin Kostecki.

W ramach działań edukacyjnych uczniom zaprezentowano trzy bloki tematyczne:

  • Pieniądz XXI wieku,
  • Karty płatnicze,
  • Bankowość internetowa

Młodzież szczegółowo poznała nowoczesny, bezgotówkowy pieniądz naszych czasów: karty płatnicze, terminale płatnicze, bankomaty, bankowość internetową. Dowiedziała się jak funkcjonują karty, jak należy z nich korzystać, jak je chronić i jakie zagrożenia związane są z ich użytkowaniem. Poznała zasady bezpiecznego  korzystania z terminali płatniczych i bankomatów. Uczniowie również pozyskali wiedzę nt. bankowości internetowej, zasad autoryzacji i bezpieczeństwa transakcji elektronicznych i jak chronić pieniądze elektroniczne.

Istotną częścią spotkania edukacyjnego było zachęcenie młodzieży do oszczędzania i zapoznanie ich z ofertą Banku, skierowaną do tej grupy wiekowej. Konto rozliczeniowo-oszczędnościowe POL - konto Junior skierowane do młodzieży powyżej 13-go roku życia to doskonała alternatywa dla „kieszonkowego” w gotówce. Uczy oszczędzania, daje poczucie dojrzałości poprzez dostęp do karty, bankowości internetowej i alternatywnie do aplikacji mobilnej na telefon. Uczniowie wykazali zainteresowanie taką usługą.

Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli okazję poznać naszą strefę samoobsługi i zobaczyć, jak działa bankomat, wpłatomat i wrzutnia.

Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie zachętą dla przedstawicieli pozostałych szkół do kontynuacji spotkań promujących tematykę oszczędzania wśród młodzieży.

Aktualności

zobacz wszystkie

Kursy walut

Kursy walut2018-12-10 obowiązuje od godziny: 14:00
1 EUR4.1617
1 USD3.6442
1 CHF3.6610
1 GBP4.5948
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,70
więcej