Leasing SFINANSUJEMY TWOJE INWESTYCJE

Oferta Banku obejmuje finansowanie w formie leasingu środków trwałych, zarówno ruchomości jak i nieruchomości. Z myślą o Klientach, działających w różnych branżach i korzystających z usług Banku, opracowano wiele specjalistycznych rozwiązań, umożliwiających finansowanie potrzeb inwestycyjnych. Dzięki temu Bank zapewnia możliwość sfinansowania wszelkich potrzeb w zakresie finansowania inwestycji dla swoich klientów, niezależnie od tego czy będzie to prosty zakup środka trwałego czy długotrwały, wieloetapowy proces inwestycyjny.

Rynek leasingu ma ponad dwudziestoletnią historię w Polsce. Jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków usług finansowych w Polsce w ostatnich 10 latach. Leasing to główne, obok kredytu, źródło finansowania inwestycji pracujących w gospodarce. Taka sytuacja wynika z korzyści, które oferuje leasing:

   Korzyści podatkowe   
Opłata wstępna i raty leasingowe mogą stanowić w całości koszt uzyskania przychodu – korzyści podatkowe niedostępne w przypadku finansowania zakupu środka trwałego poprzez finansowanie kredytowe w efekcie przyśpieszenia amortyzacji podatkowej inwestycji.

 
   Brak finansowania VAT  
Leasingodawca (Finansujący) przejmuje na siebie finansowanie podatku VAT od zakupu przedmiotu. Podstawą kalkulacji rat leasingowych jest wartość netto przedmiotu leasingu.

 
   Elastyczne struktury opłat 
Możliwość dopasowania opłat leasingowych do założeń projektu inwestycyjnego poprzez ukształtowanie wysokości płatności rat leasingowych, opłaty wstępnej oraz wartości końcowej.

 
   Tańsze usługi dodatkowe  
Możliwość skorzystania z licznych rabatów oraz preferencyjnych stawek ubezpieczenia wynegocjowanych przez Leasingodawcę (Finansującego).

 
   Brak obciążenia bilansu
Dla firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw typowa dla rynku transakcja leasingowa nie obciąża bilansu firmy - korzystający nie wykazuje zobowiązań leasingowych w bilansie.

 
   Mniej formalności
Szybki i wygodny proces podpisywania umowy i przekazania przedmiotu leasingu. Leasingodawca (Finansujący) wyręcza Klienta w kontaktach z urzędem komunikacji, dostawcą oraz ubezpieczycielem.

Oferta produktowa obejmuje finansowanie:

RUCHOMOŚCI nowych i używanych, w tym:

 1.     maszyny, urządzenia, linie technologiczne,
 2.     samochody osobowe,
 3.     samochody ciężarowe i dostawcze,
 4.     ciągniki siodłowe, naczepy, przyczepy,
 5.     autobusy, pojazdy, sprzęt specjalistyczny,
 6.     wyposażenie biurowe, sprzęt komputerowy,
 7.     urządzenia medyczne.

Podstawowe parametry umowy leasingu:

 1.     wartość inwestycji – od 50 tys. zł netto,
 2.     okres leasingu od 2 do 8 lat,
 3.     opłata wstępna od 0%

NIERUCHOMOŚCI, w tym:

 1.     obiekty biurowe,
 2.     hotele,
 3.     magazyny i centra logistyczne.

Podstawowe parametry umowy leasingu:

 1.     wartość inwestycji – od 1 mln. zł netto,
 2.     okres leasingu do 10 lat,
 3.     opłata wstępna od 10%

Oferujemy również LEASING ZWROTNY, czyli:

 1.     zakup przez spółkę leasingową majątku od Klienta
 2.     zawarcie umowy leasingu z Klientem
 3.     wypłata gotówki Klientowi

Obsługa transakcji leasingowych odbywa się poprzez Spółkę BPS Leasing S.A., należącą do Grupy BPS i świadczącą kompleksowe usługi leasingu we współpracy z Bankami Spółdzielczymi wchodzącymi w skład Grupy.

 


Aktualności

zobacz wszystkie

Kursy walut

Kursy walut2019-01-24 obowiązuje od godziny: 10:00
1 EUR4.1627
1 USD3.6621
1 CHF3.6551
1 GBP4.7647
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,70
więcej